Inter Cars


Największy w Europie Środkowo-Wschodniej dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od maja 2004 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Inter Cars SA posiada obecnie 143 filie w kraju oraz 85 oddziałów w Europie (Czechy, Słowacja, Ukraina, Litwa, Łotwa, Węgry, Chorwacja, Rumunia). Ma też sklep internetowy: https://intercars.pl. W ofercie spółki znajduje się ponad milion różnych części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych. Jest to najbogatsza tego typu oferta w Polsce.
Obok dystrybucji części, stanowiącej główny przedmiot działalności Inter Cars SA, firma prowadzi sprzedaż legendarnej marki motocykli Triumph (poprzez sieć placówek o nazwie Inter Motors) oraz części i akcesoriów do innych motocykli. Inter Cars SA jest właścicielem dwóch spółek zależnych: Lauber Sp. z o.o. zajmującej się regeneracją części samochodowych oraz Feber Sp. z o.o. produkującej przyczepy i naczepy.
Firma jest także właścicielem ogólnopolskiej sieci warsztatów Q-Service, Q-Service Truck, która obecnie liczy około 490 punktów w Polsce. W połączeniu z siecią Perfect Service, należącą kiedyś do JC Auto, ilość warsztatów jest bliska 1000. Od 2008 roku funkcjonuje także Q-Service Motor Sport, sieć warsztatów specjalizująca się w tuningu samochodów.
Od 2001 r. Inter Cars SA organizuje targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów.
W 2009 roku powstała platforma internetowa Motointegrator.pl – rozwiązanie dedykowane serwisom godne XXI wieku. Portal umożliwia kontakt pomiędzy klientem, poszukującym możliwości naprawy samochodu, a warsztatem, jako punktem odbioru i montażu zakupionych części.

Kategorie