O nas

Serwis internetowy Polskiemarki.info to serwis informacyjny, poradnikowy i edukacyjny, należący do Fundacji Pomyśl o Przyszłości (pomysloprzyszlosci.org) i stworzony z jej inicjatywy.

Jest to serwis:

• Tłumaczący, dlaczego przy zakupie produktów i usług powinniśmy jak najczęściej wybierać te, które oferują firmy z polskim kapitałem
Jednym z głównych celów serwisu będzie możliwie częste i regularne przebijanie się z takim przekazem do polskich mediów, upowszechnianie i utrwalanie go wśród Polaków, edukowanie ich w tej dziedzinie.

• Opisujący działalność firm z polskim kapitałem, ich sukcesy, przedsięwzięcia, plany, wyróżniające się polskie produkty, usługi i wynalazki, a także warunki, w jakich działają nasze rodzime firmy, ich bariery rozwoju, problemy, wyzwania, zmagania z zagraniczną konkurencją oraz regulacje prawne i politykę gospodarczą naszego państwa.
Serwis Polskiemarki.info ma przyczyniać się do odbiurokratyzowania i deregulacji polskiej gospodarki, do tworzenia w Polsce bardziej przyjaznych warunków prowadzenia biznesu (m.in. zmniejszenia jego obciążeń administracyjnych i fiskalnych), do zrównania ich dla firm zagranicznych i polskich.

• Promujący dobre polskie firmy, dobre jakościowo rodzime produkty i usługi, zachęcający do kupowania tych produktów i usług (chodzi o to, by zaopatrywały się w nie także polskie firmy, pomagając sobie w ten sposób nawzajem w rozwoju – tak, jak to praktykują np. firmy niemieckie, francuskie czy japońskie)

• Informujący, które firmy, produkty i usługi w Polsce są rzeczywiście rodzime (wielu Polaków nie wie, które firmy lub produkty/usługi są rzeczywiście polskie; nie wie też, jak można to sprawdzić, (kod kreskowy 590 do tego nie wystarcza). To wynika m.in. z faktu, że wiele polskich marek zostało przejętych przez firmy zagraniczne
Ważna część serwisu to katalog rodzimych firm i marek, który jest gotowy dopiero w części i będzie cały czas rozbudowywany o kolejne firmy i marki.

• Motywujący obecne w Polsce sieci handlowe, hurtowe i sklepy do zwiększania w swym asortymencie udziału rodzimych produktów. Poprzez m.in. publikację zestawień, pokazujących, jaki jest udział rodzimych produktów w asortymencie największych sieci handlowych w Polsce.

Serwis Polskiemarki.info ruszył wiosną 2021 r., a od września zaczęliśmy go intensywnie rozwijać. W październiku 2021 r. miał on 5,1 tys. użytkowników (według danych Google Aanlytics), a ich liczba rośnie co miesiąc o kilkadziesiąt procent.