Gobarto

Gobarto S.A.
Wspólna 70
00-687 Warszawa
https://gobarto.pl/
firma polska
mięso i wędliny

GOBARTO S.A. to jeden z największych polskich producentów wieprzowiny. Spółka funkcjonuje na polskim rynku od ponad 26 lat. W 2002 r. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostały zainwestowane między innymi w rozwój technologiczny, przejęcie komplementarnych spółek, dzięki którym stał się możliwy dostęp do nowych rynków zbytu oraz wzmocnienie potencjału wzrostowego. Od 2014 r. firma jest również częścią Grupy Kapitałowej Cedrob, która obecnie posiada 86,43 proc. udziałów spółki i jest jej większościowym akcjonariuszem.

Grupa Gobarto prowadzi produkcję rzeźniano-rozbiorową w obszarze wieprzowiny oraz posiada hodowlę bydła rasy limousine. Ponadto zarządza 5 tysiącami hektarów ziemi rolnej, z czego blisko 3 tysiące hektarów stanowi własność spółki.

Sercem Gobarto S.A. są zakłady produkcyjne, które znajdują się na terenie województwa wielkopolskiego, w miejscowościach Grąbkowo i Karolinki.  Produkty firmy obecne są nie tylko na polskim rynku, lecz także w wielu krajach w Europie, Azji, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej czy Afryce. Obok działalności podstawowej, skupionej wokół produkcji i dystrybucji wieprzowiny, drobiu i dziczyzny, firma zajmuje się również uprawą zbóż i produkcją roślinną. Gobarto S.A. posiada fermy tucznika zlokalizowane w południowej części kraju, które są zarządzane przez spółki: Agro Gobarto, Agroferm, Agro Bieganów, Bioenergia, Hodowca i Ferma-Pol.

Kategorie