24.09.2021

Sukces polskiej gry komputerowej

Jak napisał portal Money.pl, polska gra „Gas Station Simulator” w ciągu 3 dni od swej premiery – na platformie Steam – znalazła 71 tys. nabywców. Dzięki temu poniesione na stworzenie tej gry nakłady zwróciły się jej twórcy, firmie Drago Entertainment, w półtorej godziny po premierze.

Światowa premiera gry „Gas Station Simulator” miała miejsce 15 września. Spotkała się ona z bardzo dobrym przyjęciem. 83 proc. graczy oceniło ją – za pośrednictwem platformy Steam, na której była sprzedawana – pozytywnie.

– Efekty premiery przerosły nasze oczekiwania. Projekt w ciągu niespełna 10 minut znalazł się na 4 pozycji Global Top Bestsellers, aby w szybkim tempie przejść na pozycje nr 1 – powiedziała Joanna Tynor, prezes zarządu Drago Entertainment po premierze tytułu. – Znaleźliśmy się powyżej Deathloop, którego produkcja kosztowała około 100 mln USD.

Tymczasem stworzenie gry „Gas Station Simulator” kosztowało 450 tys. zł. „Gas Station Simulator to gra, w której gracze odnawiają i rozbudują zniszczoną stację benzynową. Zajmują się renowacją i zagospodarowaniem samego budynku stacji, dojazdu do niej, jak również i terenu wokół” – pisze o niej portal Money.pl.

To natomiast jej opis ze strony Drago Entertainment: „Remontuj, zmieniaj i prowadź stację benzynową położoną przy autostradzie… i w samym środku pustyni. Swoboda wyboru, różne podejścia do prowadzenia biznesu i sposoby radzenia sobie z presją to kluczowe elementy gry. Prowadząc codzienną działalność stacji benzynowej, możesz kupować, odnawiać, wyposażać i  rozbudowywać swój obiekt. Pamiętaj, że działalność usługowa świadczona dla klientów stacji rodzi potrzebę zatrudnienia odpowiednich ludzi. W grze to Ty jesteś zarządzającym i masz pełną swobodę decydowania o prowadzonym biznesie”.

Firma Drago Entertainment powstała w 1998 r. w Krakowie. Jej założycielami byli ojciec i syn: Adam i Lucjan Mikociak, którzy otwierali polskie oddziały studia TopWare, gdzie nabyli wieloletnie doświadczenie i praktykę. Pozwoliły im one na rozwinięcie własnej spółki, a z czasem na tworzenie własnych gier.

Więcej: https://www.money.pl/gospodarka/gas-station-simulator-juz-teraz-przynosi-zyski-wrzesien-miesiacem-polskich-tworcow-6684897828297216a.html

Na podstawie: Money.pl, drago-entertainment.com